Правила техніки безпеки

1. Особи що беруть участь у військово-історичному заході повинні усвідомлювати, що військово-історична реконструкція є екстремальним видом діяльності, під час якої може виникати небезпека для здоров’я (а подекуди та життя) учасників.
2. Всі учасники ВІ заходу зобов’язані суворо дотримуватись пунктів даної інструкції, а також вимоги організаторів щодо їх дотримання. Особи що не пройшли інструктаж по ТБ до участі в заході не допускаються, учасники що порушили данні правила можуть бути усуненні від участі організаторами заходу.
3. До участі у військово-історичному заході з використанням СХП не допускаються особи в стані (з ознаками) алкогольного або наркотичного сп’яніння. Такі особи можуть бути на вимогу організаторів усунутими від участі в заході.
4. До участі у відтворенні бойових дій не допускаються особи що не досягли віку 18 років. Виключенням може бути лише випадок спільної участі з батьками за погодженням з організаторами. В такому випадку вся відповідальність за безпеку і здоров’я неповнолітнього учасника заходу лягає на батьків.
5. У випадку недотримання вимог чинної інструкції, наслідком чого стало спричинення фізичної шкоди будь-кому з учасників чи глядачів, вся відповідальність покладається на учасника з вини якого було спричинено таку шкоду.
6. Учасник з вини якого було спричинено будь-яку фізичну шкоду іншим учасникам військово-історичного заходу, чи глядачам, несе відповідальність згідно з чинним законодавством України.
7. До участі в заході допускаються СХП що належать учасникам, при цьому кожен учасник особисто несе повну відповідальність за безпеку для третіх осіб СХП, що ними використовується, а також за відповідність СХП нормам чинного законодавства.
8. Категорично забороняється використання макетів вогнепальної зброї (СХП) без відповідних дозвільних документів.
9. Макети вогнепальної зброї (СХП) та піротехнічні засоби повинні зберігатися в умовах, що виключають доступ до них третіх осіб, особливо неповнолітніх.
10. Ладування макету зброї (мушкет, пістоль, гармата) відбувається безпосередньо перед початком офіційних заходів (відтворення бою, салют, тактична гра тощо) та лише за наказом старшого ВІ групи. Ладування мушкетів виконується без пижів та шомполів. заряд утрамбовується прибиванням прикладу об землю.
11. Пробні постріли з СХП здійснюються лише при потребі, у відведеному організаторами місці, та після обов’язкового попередження навколишніх.
12. Забороняється спрямовувати макет вогнепальної зброї (СХП) на людей, чи домашніх тварин, навіть якщо макет не заряджено.
13. Під час відтворення бойових дій учасники заходу зобов’язані тримати макети таким чином, щоби не направляти люфу в бік людей, домашніх тварин та житлових будівель. При заряджанні тримати макет вогнепальної зброї (СХП) направленим вгору. Під час здійснення пострілу люфа макета має бути звернута вгору під кутом не менше 30 градусів.В разі якщо дозволяє покриття майданчика, за погодженням з організаторами можливе скерування люф під час стрільби в землю, з виносом точки прицілювання приблизно на 15 м перед стрільцем. Мінімальна відстань до умовного противника під час здійснення пострілу 25 м., до глядачів 40 м.
14. Після завершення заходів з використанням СХП кожен учасник обов’язково має перевірити чи зброя розряджена.
15. На протязі всього заходу учасник повинен поводитись з макетом таким чином ніби він є зарядженим і готовим до пострілу.
16. Категорично забороняється передавати макет вогнепальної зброї (СХП) третім особам.
17. При будь-якому виді “осєчкі” заборонено виправляти ситуацію на місці та будь-які спроби здійснити повторний постріл. Стрілець переводить мушкет у вертикальне положення замком від себе і таким чином дає зрозуміти десятнику, що в нього проблеми. Після переміщення в задній шерег одразу зсипається заряд зі ствола і з полки.
18. У випадку падіння макету вогнепальної зброї (СХП) на землю, або учасника з макетом вогнепальної зброї (СХП) необхідно негайно розрядити макет вогнепальної зброї (СХП) та переконатися в тому що в люфу не потрапили земля, листя, трава, камінці тощо. Якщо означені предмети потрапили в люфу макет вогнепальної зброї (СХП) слід негайно прочистити. Імітувати стрільбу без прочистки люфи суворо забороняється, через те що може відбутися роздуття або розрив люфи, що може спричинити фізичну шкоду навколишнім або самому учаснику.
19. Категорично забороняється імітація рукопашного бою прикладом заладованого макета вогнепальної зброї (СХП).

Top