Про фестиваль

about

 

В цьому році виповнюється 400 років від однієї з наймасштабніших та драматичніших битв XVII століття на теренах України. У вересні 1621 року під стінами хотинського замку у двобої зійшлись армії двох наддержав свого часу - об'єднані війська Речі Посполитої та військо Османської імперії, з обох боків в битві брало участь майже 200 000 вояків.

 

Як не парадоксально, обидві ворогуючі сторони за результатами битви оголосили себе переможцями, тож Хотин 1621 - війна без переможеного..

 

Звичайно ми (ГО КПВІТ - kupa.in.ua) не можемо пройти повз таку визначну дату і тому вирішили в вересні 2021 року відзначити цю подію проведенням спільно з історико - архітектурним заповідником “Хотинська фортеця” фестивалю історичної реконструкції. Проте, на жаль, ситуація так склалась, що в заповідника не знайшлось можливості виділити необхідні для проведення заходу ресурси, і заповідник вимушений був відмовитись від його проведення. Щоб не залишати реконструкторів без єдиного в Україні фестивалю присвяченого тематиці українського XVII століття, ми вирішили в Кам’янці провести традиційний наш фестиваль Schola militaria і приурочити його до 400-ї річниці Хотинської битви.

 

Учасниками нашого заходу стануть реконструктори з всієї України (з міст Кам’янець, Київ, Одеса, Львів, Вінниця, Запоріжжя тощо) та наші польські колеги. Основною тематичною канвою заходу стануть будні військ Речі посполитої в військовому обозі під Кам’янцем напередодні Хотинської битви.

 

Учасники фестивалю протягом трьох днів фестивалю будуть займатись тим, що робили вояки в подібних таборах - вдосконалювати свою військову майстерність вправляючись зі зброєю, проходячи муштри в складі збірних піших підрозділів тощо Відвідувачі заходу зможуть відвідати історичний табір учасників, що функціонуватиме в режимі живого музею, та послухати екскурсії про побут вояків першої половини XVII ст. Подивитись на вправи вояків, послухати виклади з ранньомодерної історії України.

 

Top